Поліцейські Черкас повідомили про підозру користувачу соціальних мереж

Злочини проти громадського порядку та моральності

Дізнавачі повідомили про підозру активісту та користувачу соціальних мереж в провадженні, порушеному за фактом незаконного збирання, зберігання та поширення конфіденційної інформації про особу, а також нанесення умисних легких тілесних ушкоджень. 

У червні до Черкаського відділу поліції звернулася місцева жителька. Вона заявила про те, що один із користувачів соціальної мережі розповсюдив її особисті дані.  

У дописі автор вказав прізвище, ім'я, номер мобільного телефону, а також адресу місця проживання та роботи жінки. Вона просила видалити інформацію, та чоловік не відреагував на прохання.

Згодом, про оприлюднення в Інтернеті персональних даних заявила ще одна черкащанка. Жінка вказала, що автор посту розмістив відеодопис, який вона просила видалити, однак останній негативно відреагував на прохання і її дані залишив назагал. 

Правоохоронці встановили, що користувач соціальної мережі отримав службову інформацію від працівників поліції. Відтак, було призначено внутрішню перевірку з метою встановлення розповсюджувача конфіденційної інформації про заявників та притягнення винних до відповідальності.

За місцем проживання чоловіка, який розповсюджував інформацію про приватне життя потерпілих, правоохоронці провели санкціонований обшук та вилучили: комп’ютерну техніку, мобільні телефони та планшети. 

Дізнавачами Черкаського районного управління поліції, за процесуального керівництва Смілянської окружної прокуратури, чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 182 (Незаконне збирання, зберігання та поширення конфіденційної інформації про особу) та за частиною 2 статті 125 (Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я) Кримінального кодексу України.

Сектор комунікації поліції Черкаської області

поліція
новини