Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Миротворча діяльність
Опубліковано 05 жовтня 2022 року о 10:52

Спеціальний миротворчий центр

Історія створення Спеціального миротворчого центру

З 1994 року Міністерство внутрішніх справ України є невід’ємною частиною міжнародних миротворчих операцій ООН з підтримання миру та безпеки в багатьох країнах світу.

Вперше Секретаріат ООН запросив українських правоохоронців прийняти участь у миротворчих операціях на території колишньої Югославії, де з першого дня українці проявили справжню мужність та професіоналізм виконуючи обов’язки у якості спостерігачів цивільної поліції ООН.

Фактор кваліфікованої підготовки сприяв зростанню кількості національного персоналу МВС України у міжнародних миротворчих місіях ООН та необхідністю організації відповідних тренувань та підготовки спеціалістів міжнародного рівня для ще більш ефективної участі України у миротворчої діяльності та успішної інтеграції країни до світових спільнот.

У 2003 році керівництво МВС України прийняло рішення створити на базі Національної академії внутрішніх справ України Спеціальний миротворчий центр (СМЦ), який став єдиним та унікальним підрозділом у системі МВС України, сформований для проведення комплексного відбору, підготовки, кадрового супроводження та матеріально-технічного забезпечення майбутніх миротворців.

З 2012 року СМЦ очолює Шеваріхін Андрій, кандидат юридичних наук, досвідчений фахівець у галузі миротворчої діяльності, який неодноразово брав участь у міжнародних миротворчих операціях ООН з підтриманню мира та безпеки в країнах світу.

Головною метою створення та діяльності СМЦ є компетентний відбір, ретельна підготовка та багатопрофільне навчання висококваліфікованого миротворчого персоналу   з числа працівників Національної поліції та Національної гвардії України, а також проведення тренувань по підготовці представників міжнародних організацій в Україні.  

До пріоритетних напрямів діяльності Спеціального миротворчого центру Національної академії внутрішніх справ відносяться:

1) Тестування та відбір:

  • а)  Організація та проведення первинного тестування кандидатів для участі у міжнародних миротворчих місіях, яке складається з перевірки знань англійської/французької мови, навичок керування повнопривідним автомобілем та володіння зброєю;
  • б) Організація та забезпечення роботи комісій Департаменту миротворчих операцій Секретаріату ООН з відбору кандидатів до складу цивільної поліції ООН та миротворчих підрозділів;
  • в) Підготовка матеріалів та організація проведення засідань Комісії МВС України з відбору працівників Національної поліції та Національної гвардії України для направлення до міжнародних миротворчих місій у взаємодії з Департаментом кадрового забезпечення МВС України.

2) Підготовка:

Спеціальний миротворчий центр безпосередньо перед направленням до місії відібраних представників національного персоналу МВС України проводить з ними навчально-тренувальні збори для вдосконалення професійних знань та навичок, необхідних для ефективного виконання завдань місії ООН. Під час тренувань кандидати до місії проходять навчання з основ особистої безпеки, медицини, вогневої та психологічної підготовки, практичні завдання англійської/французької мови та автомобільних вправ. 

3) Взаємодія з міжнародними організаціями:

Спеціальний миротворчий центр постійно співпрацює з міжнародними організаціями по наданню практичного досвіду поведінки в екстремальних умовах та отримання необхідних навичок під час перебування в зоні ООС.

Серед іншого, СМЦ НАВС плідно співпрацює з Британською Радою в Україні, посольствами Швеції, Данії, Великої Британії в Україні, Навчально-науковим центром міжнародної миротворчої діяльності Національного університету оборони України, навчальними центрами Італії, Великобританії, Швеції, Данії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux