Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Викривачам
Опубліковано 22 вересня 2022 року о 15:28

Повідомити про корупцію відносно поліцейських, державних службовців та інших працівників поліції ГУНП в Черкаській області.

Шановний викривачу!

На цій сторінці Ви можете залишити повідомлення сектору запобігання корупції ГУНП в Черкаській області про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), вчинених поліцейськими, державними службовцями та іншими працівниками ГУНП.

Положення щодо впровадження у ГУНП в Черкаській області механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень ЗУ «Про запобігання корупції»

З метою заохочення та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень ЗУ «Про запобігання корупції» працівники поліції,у тому числі викривачі можуть використовувати Пам'ятки

Звертаємо Вашу увагу, що у відповідності до вимог статті 532 Закону України «Про запобігання корупції»:

1. Викривач самостійно визначає, які канали використовувати для повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, а саме: внутрішні, регулярні або зовнішні канали.

2. Вимоги до повідомлень (у тому числі анонімних) про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону та порядок їх розгляду визначаються цим Законом.

Повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація містить фактичні дані, що вказують на можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону, які можуть бути перевірені.

3. Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, здійснене через зовнішні або внутрішні канали повідомлення такої інформації, підлягає попередньому розгляду уповноваженою особою у строк не більше десяти робочих днів з дня внесення цієї інформації до Єдиного порталу повідомлень викривачів.

У разі якщо під час попереднього розгляду повідомлення встановлено, що воно не відповідає вимогам цього Закону, його подальший розгляд здійснюється у порядку, визначеному для розгляду звернень громадян, про що інформується особа, яка здійснила повідомлення.

У разі якщо під час попереднього розгляду повідомлення встановлено, що воно не належить до компетенції органу або юридичної особи, до якого (якої) воно надійшло, подальший розгляд такого повідомлення припиняється, про що інформується особа, яка здійснила повідомлення, з одночасним роз’ясненням щодо компетенції органу або юридичної особи, уповноважених на здійснення розгляду чи розслідування фактів, викладених у повідомленні.

У разі якщо наведена у повідомленні інформація стосується уповноваженої особи органу або юридичної особи, до якого (якої) надійшло таке повідомлення, порядок розгляду такого повідомлення визначається керівником відповідного органу або юридичної особи.

У разі якщо наведена у повідомленні інформація стосується керівника органу або юридичної особи, до якого (якої) воно надійшло, таке повідомлення у триденний строк надсилається суб’єкту, уповноваженому здійснювати розгляд чи розслідування фактів, викладених у повідомленні, про що інформується особа, яка здійснила повідомлення.

У разі якщо за результатами попереднього розгляду повідомлення викладена у ньому інформація підтверджується, винні особи притягаються до дисциплінарної відповідальності уповноваженим на це суб’єктом відповідного органу або юридичної особи.

У разі якщо в ході проведення попереднього розгляду виявляються ознаки корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією, матеріали передаються відповідному спеціально уповноваженому суб’єкту у сфері протидії корупції або Державному бюро розслідувань.

Дисциплінарне провадження за повідомленням проводиться у строк не більше 30 днів з дня завершення попереднього розгляду. Якщо в зазначений строк перевірити повідомлену інформацію неможливо, строк дисциплінарного провадження може бути продовжено до 45 днів. Повторне продовження строку внутрішньої перевірки не допускається.

Особі, яка здійснила повідомлення, надається детальна інформація про результати попереднього розгляду, а також дисциплінарного провадження (якщо воно проводилося) у триденний строк з дня завершення відповідного розгляду чи провадження.

Інформація про можливі факти кримінальних правопорушень, одержана органами досудового розслідування, розглядається в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.

Інформація про можливі факти адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, одержана органами, уповноважені особи яких мають право складати протоколи про відповідні адміністративні правопорушення, розглядається в порядку, визначеному законом.

Kанали зв’язку для повідомлення про корупцію:

• спеціальна телефонна лінія для повідомлень викривачів: в.н. 34-34;

• електронна пошта сектору запобігання корупції ГУНП в Черкаській області: [email protected]; [email protected]

• поштова адреса: 18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 57.

• посилання на «Єдиний портал повідомлень викривачів» https://whistleblowers.nazk.gov.ua/#/

НАЗК презентує онлайн-курс для антикорупційних уповноважених «На захисті прав викривачів»

Сьогодні Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) презентує новий онлайн курс «На захисті прав викривачів», головною метою якого є допомога антикорупційним уповноваженим по роботі з викривачами корупції.

Під час навчання на користувачів чекають не лише відеолекції та корисні додаткові матеріали, але й цікаві кейси та інтерактивні ігри

Про що курс?

Міжнародні стандарти викривання та забезпечення прав викривачів корупції.

Поняття, гарантії та права викривачів.

Повноваження антикорупційних уповноважених щодо захисту викривачів.

До яких органів потрібно звертатися з повідомленням про той чи інший корупційний злочин.

Процедура прийняття та розгляду повідомлень викривачів.

Як антикорупційному уповноваженому взаємодіяти з органами, які розглядають корупційні злочини.

Психологія співпраці з викривачами.

Формування культури викривання в організації

Для кого цей курс?

Для антикорупційних уповноважених, щоб полегшити роботу з повідомленнями про корупцію та викривачами.

Для потенційних викривачів, щоб розібратися в тонкощах повідомлень про корупцію та власних правах.

Для студентів, які хочуть розпочати кар’єру антикорупційного уповноваженого.

Для представників/власників бізнесу, щоб вести бізнес без корупції та зберегти прибутки

Для всіх, хто цікавиться темою антикорупції.

Зареєструватися на навчання можна за посиланням. Курс створено студією онлайн-освіти EdEra у співпраці з НАЗК за сприяння Програми розвитку ООН в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux