Кожного дня все більше шахраїв шукають легких способів, аби привласнити ваші заощадження. Під різними приводами шахраї поширюють фішингові посилання, за якими просять перейти та ввести дані для входу на сторінку в соцмережах або в месенджер користувача.
В таку шахрайську пастку потрапила тальнівчанка. За словами заявниці в Інтернеті в одному із месенджерів вона знайшла оголошення про можливість легкого заробітку. Жінка зв’язалася з роботодавцем, який розповів їй умови праці. Заявниця повинна була продавати різноманітні товари, а щоб зареєструватися їй потрібно перейти за Інтернет посиланням та ввести дані своїх карток. Що і в подальшому вона зробила. Після чого із її рахунків було списано грошові кошти в сумі 39 тисяч гривень.
Правоохоронці вкотре наголошують щоб уникнути шахрайства:
– перевіряйте сайти, на яких вводите дані для входу в свої облікові записи в соцмережах та месенджерах;
– налаштовуйте двофакторну автентифікацію – це, коли для входу в акаунт, крім логіну та пароля потрібно ввести код підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний застосунок;
– не переходьте за посиланнями, навіть якщо вони надійшли в листі від друга. Пам’ятайте, шахраї могли отримати доступ до акаунту друга. Спершу зателефонуйте другові та запитайте, чи справді посилання від нього.
Сектор комунікації поліції Черкаської області
