Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
На Черкащині презентували проєкт автоматизованої системи обліку затриманих осіб - “Custody Records”
Опубліковано 08 лютого 2023 року о 14:32

Сьогодні, на Черкащині запрацював пілотний проєкт "Custody Records" для захисту прав затриманих та поліцейських. Презентація відбулась у Черкаському районному управлінні поліції ГУНП в Черкаській області.

 

Участь у заході взяли начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець, начальник Головного управління Національної поліції в Черкаській області Вячеслав Гурін, начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України Руслан Горяченко,  міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, заступник директора Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Ломіногіна, регіональна координаторка взаємодії з громадськістю у Представництві Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Людмила Проценко, керівники територіальних та структурних підрозділів поліції області та голови об'єднаних територіальних громад. 

“Реалізація проєкту “Custody Records” стала можлива завдяки тісній співпраці з міською радою та обласною військовою адміністрацією. Було здійснено перепланування приміщень, кожне з яких було обладнане камерами відеоспостереження та комп'ютерними системами. Це безумовно новий стандарт у дотриманні прав людини”, - розпочав захід начальник обласного главку полковник поліції Вячеслав Гурін.

Детальну презентацію алгоритму роботи системи провів начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України полковник поліції Руслан Горяченко.

Свою промову спікер розпочав з тези, що даний проєкт  змінює не тільки інфраструктурні умови. Він змінює філософію сприйняття, філософію затримання, як такого.

“Система “Custody Records” передбачає декілька основних аспектів. Перш за все - це зміна інфраструктурних умов підрозділів поліції. Другим аспектом є те, що кожне приміщення забезпечене постійним, цілодобовим відеоспостереженням та призначення інспекторів дотримання прав людини, які за це відповідають".- розповів Руслан Горяченко. 

Знайомство присутніх з проєктом відбувалось на прикладі стандартної ситуації доставлення поліцейськими уявного правопорушника. Алгоритм дій правоохоронців роз’яснювались на кожному з етапів. Водночас присутні оглянули передбачені приміщення для проведення процесуальних дій із затриманими: кімнати для очікування, проведення слідчих дій, для зустрічі доставленої особи із захисником, а також окреме приміщення для затриманих.

Потому Руслан Горяченко запропонував до перегляду практичні позитивні приклади відеоматеріалів з інших областей України, де такий проєкт стартував раніше. Побачені реальні ситуації викликали активне обговорення присутніх.

Учасники презентації високо оцінили систему “Custody Records” і висловили переконання в ефективності такого проєкту, зокрема й у знищенні стійких стереотипів у суспільстві про тортури у поліцейських відділках.

Сектор комунікації поліції Черкаської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux