Зокрема з найвідоміших: цінні папери АТ "Альфа-банк" (на суму 12 млрд грн); нерухоме майно ТОВ "ІС "Либідь", якому належить ТРЦ "Ocean Plaza" (приблизна вартість 7,5 млрд грн); бурові установки та обладнання ТОВ "Сервіс Ойл" (на суму близько 4 млрд грн); майно на суму близько 700 млн грн, що належить Оксані Марченко; 434 вагони на суму 300 млн грн і 94 одиниці універсальних контейнерів тощо. Про це розповів очільник Національної поліції в інтерв'ю Цензор.НЕТ.
Торік на початку березня поліцейські розпочали масштабну, але доволі кропітку аналітичну роботу з пошуку активів, зокрема і прихованих, бенефіціарними власниками яких є громадяни російської федерації і республіки білорусь.
Іван Вигівський зазначив, що для більш ефективного результату роботу розподілили за базовими методами отримання валового національного доходу будь-якої держави — через прибутки як державних, так і приватних компаній за кордоном, зокрема в Україні, а також за двома напрямами: превентивним і практичним.
«Почали з того, що виділили ті компанії, власниками яких в Україні були громадяни рф, — їх було встановлено понад 16 тисяч. Після першої перевірки виокремили 1 500 компаній, які реально мали хоч якісь активи на своїх рахунках. Це був перший крок».
Другий крок: поліцейські встановили імпортерів з російської федерації і республіки білорусь, які діяли в нашій країні як відокремлені представництва. І щоб не сплачувати податків у наш бюджет, впроваджували різноманітні "схеми".
«Надалі виокремили компанії, які отримували позики і кредити саме від контрольованих громадянами рф компаній у різних офшорних юрисдикціях. Таких у список потрапили майже 7 тисяч».
Голова Нацполіції наголосив, що такими превентивними заходами вдалося запобігти виведенню понад 200 млрд грн до країни-агресора.
Докладніше читайте в інтерв'ю Голови Нацполіції для Цензор.НЕТ.
