Зустріч є частиною процесу підготовки перемовин щодо вступу до ЄС. Поліцейські та представники Єврокомісії обговорили діяльність НПУ, зокрема боротьбу з організованою злочинністю.
З робочим візитом до України прибув керівник Підрозділу з фундаментальних питань та верховенства права Генерального директорату з питань сусідства та переговорів щодо розширення Європейського Союзу Вольфганг Нозар, члени Підрозділу Манфредас Лімантас і Кертту Магер, радник з питань міграції та внутрішніх справ, юстиції та захисту прав споживачів, охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Представництва Європейського Союзу в Україні Рене Штайнер.
Українську сторону представляв заступник Голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов, начальник Департаменту карного розшуку Вадим Дзюбинський, начальник Департаменту міграційної поліції Сергій Шайхет, начальник Департаменту боротьби з наркозлочинністю Дмитро Торгало, заступник начальника Департаменту кримінального аналізу Денис Цвєтков, т.в.о. начальника Департаменту стратегічних розслідувань Володимир Ценов, т.в.о. начальника Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Іван Гульпа.
Делегати подякували поліцейським за службу в умовах повномасштабної війни та запевнили, що Європейська комісія є партнером України в питаннях вступу до ЄС.
«Наша увага націлена на те, щоби підтримувати вас на шляху до євроінтеграції у питаннях вашої роботи», - наголосив Вольфганг Нозар.
Насамперед Єврокомісію цікавив вплив війни на роботу поліції, а також результати з протидії нелегальному обігу зброї та наркотиків, торгівлі людьми, боротьби з організованою злочинністю.
Керівники підрозділів кримінальної поліції представили ключові кроки, які здійснює НПУ щодо впровадження європейських стандартів в оперативно-службову діяльність, а також результати боротьби зі злочинністю за основними напрямами у 2023 та 2024 роках.
Андрій Нєбитов підсумував, що Національна поліція бере активну участь у процесі євроінтеграції:
«Напрямок взаємодії – це навчання сучасним методологіям українських поліцейських із залученням європейських партнерів і фахівців, спільні міжнародні розслідування. Також, це співпраця з європейськими структурами, такими як Європол та Фронтекс. Ми здійснюємо оцінку загроз за методологією SOCTA, а завдяки участі в операційних планах мультидисциплінарної платформи EMPACT ми вже отримуємо результат. Ключовим є обмін досвідом та інформацією завдяки таким інструментам як мережевий додаток SIENA, а також проєктам на зразок TOPCOP, що ініційований CEPOL. Кожен підрозділ має значний досвід співпраці з європейськими колегами».
За матеріалами Департаменту карного розшуку
Національної поліції України