Упродовж двох днів у Києві тривав спеціальний Форум, присвячений 31-річниці створення комунікаційних підрозділів системи МВС.
Про виклики перед органами державної влади та медійною спільнотою в умовах гібридної війни розповідали спікери та комунікаційники Офісу Президента України, Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, НАТО, ООН, Ради Європи та КМЄС.
Окрім того, під час заходів представники системи МВС отримали нагороди та цінні подарунки від Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка за зразкове виконання службових обов’язків, вагомий внесок у розвиток військової журналістики, висвітлення інформації в умовах воєнного стану, активну участь у використанні інформаційних технологій для забезпечення протидії агресії з боку російської федерації проти України.
«Звичайно, що на вас велике навантаження в цьому буревії подій, які відбуваються на сьогоднішній день в нашій державі. Важливо донести найважливішу та не передати ту інформацію, яка має обмежений доступ і може повпливати на безпеку в нашій країні. Але в той же час, кожен із вас, щоб не відбувалося в державі, перед тим як люди почнуть щось додумувати, надає фаховий і своєчасний коментар», — заявив Глава відомства Ігор Клименко.
Також працівники системи МВС отримали нагороди від Міністерства оборони України та Збройних Сил України.
Своєю чергою заступник Міністра оборони України Андрій Шевченко заявив, що хоче, аби всі комунікаційники системи МВС незабаром написали одну з найголовніших статей із заголовком «Україна перемогла!».
Міжнародні партнери, які були запрошені на Форум «Комунікація та взаємодія органів системи МВС під час війни» зазначили, що Україна продемонструвала справжній професіоналізм у комунікації з населенням під час війни.
«Комунікація надважлива у часи війни і люди мають знати правду. У вас вдалося дуже круто комунікувати під час цієї війни і ви показали, що ви готові виграти цю битву», — заявила під час Форуму Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза.
Також міжнародні партнери відзначили ініціативи України щодо стратегічних комунікацій, які працюватимуть і після завершення війни.
«Українські комунікаційники швидкі, якісні та оперативні. Міністерство внутрішніх справ України вже думає про комунікації, які треба буде формувати після війни. І це одні з найважливіших зусиль. Саме зараз потрібно розробляти цю стратегію», — наголосила директор Центру документації та інформації НАТО в Україні Вінета Кляйне.
Під час виступу на Форумі голова Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи Патрік Пенінкс заявив, що організація плідно співпрацює з Україною та повністю солідарна з нею на фоні агресії рф. Він відзначив, що Рада Європи підтримує МВС і готова надати усю необхідну допомогу, аби збирати докази воєнних злочинів рф.
«Рада Європи та Україна успішно комунікують та співпрацюють у багатьох проєктах. Навіть під час війни ми маємо забезпечити свободу слова в Україні», — сказав Патрік Пенінкс.
Окрім того, комунікаційники системи МВС пройшли тренінги від українських фахівців, серед яких медіаексперти, аналітики, бренд-лідери, експерти з комунікацій та медійного права.