Аби підростаюче покоління знало про свої права, а також до яких наслідків може призвести домашнє насильство та булінг, дільничний офіцер поліції Христина Верпета та поліцейська сектору реагування патрульної поліції відділу поліцейської діяльності № 2 Черкаського РУП Наталія Давиденко, провели просвітницькі заходи зі школярами Чигиринського ліцею № 1 імені Б. Хмельницького.
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Основна мета таких заходів попередження і припинення насильства та жорстокого поводження з дітьми та підлітками в сімʼях, навчальних закладах та громадських місцях.
Поліцейські розповіли школярам про основні види насильства – психологічне, фізичне та економічне. Особливу увагу дітей поліціянти звернули на те, як важливо не боятися повідомляти про факти насильства відносно них. Також обговорили тему цькування та булінгу, як цьому протидіяти та яка передбачена відповідальність за дані дії.
Правоохоронці наголосили, що у будь-який час діти можуть звернутися до поліції незалежно від того, хто їх кривдить - однолітки чи батьки.
Школярі визначили, які ситуації вважаються насиллям, і куди варто звертатися, щоб протидіяти йому.
Відділ комунікації поліції Черкаської області