«Тривожні кнопки» поліції охорони мають майже 70% закладів загальної освіти на Черкащині. У окремих школах також встановлені відеокамери та засоби обладнання охоронної сигналізації. Більшість має фізичну охорону.
Наразі шириться практика встановлення аркових металодетекторів, а відтак поліцейські ювенальної превенції спільно з працівниками Управління поліції охорони проводять у школах інформаційно-роз’яснювальні заходи щодо їх технічних можливостей.
“Сьогодні в рамках інформаційного заходу ми продемонстрували роботу аркового металодетектора. У школі змоделювали ситуацію, коли стороння особа намагалася пронести заборонені предмети та була зупинена поліцейськими”, — розповідає інспектор з особливих доручень сектору ювенальної превенції Віктор Дубовий.
Адміністрація шкіл позитивно ставиться до додаткового посилення безпекових заходів й підтримує таку ініціативу. Адже, в умовах воєнного стану, найважливіше сьогодні – максимально убезпечити наших дітей.
“Такий технічний засіб дозволить виявляти небезпечні предмети та заборонені речі, що буде дисциплінувати відвідувачів школи та й самих школярів. Тож вважаю цей метод дієвим”, — підтвердила директорка школи.
Відділ комунікації поліції Черкаської області