Про це заявила заступниця міністра внутрішніх справ під час презентації Платформи допомоги врятованим. Онлайн-ресурс акумулює сервіси та служби підтримки для постраждалих від війни громадян.
Участь у заході також взяли Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, заступник представника UNFPA в Україні Мустафа Ельканзі, заступниця міністерки соціальної політики Уляна Токарєва та заступниця очільника МОЗ Ірина Микичак.
«Усі підрозділи системи МВС зараз залучені до відсічі ворога та виконують непритаманні їм раніше функції. Слідчі Нацполіції фіксують близько 95% з усього масиву воєнних злочинів. Серед них розстріли евакуаційних колон, катування, вбивства, депортація мирного населення, а також сексуальне насильство як зброя проти цивільних», - зазначила Катерина Павліченко.
За словами заступниці міністра, органами НПУ виявлено 50 місць, в яких росіяни незаконно утримували та катували українських громадян.
«З перших місяців війни поліцейські у складі спеціалізованих мобільних груп фіксують сексуальні злочини на деокупованих територіях Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Харківщини, Миколаївщини, Донеччини та Херсонщини. Групи опрацювали понад 230 населених пунктів та виявили десятки фактів сексуального насильства. Ми розуміємо, що задокументувати такі злочини важко через високий рівень латентності, а, щоб уникнути ретравматизації, постраждалі потребують комплексної допомоги», - підкреслила Катерина Павліченко.
Платформа допомоги врятованим - перша в Україні онлайн-платформа, де зібрана вичерпна інформація про всі ключові сервіси допомоги постраждалим внаслідок війни. Ресурс містить контакти ключових сервісів та служб допомоги постраждалим. Усі сервіси є безпечними, конфіденційними та безоплатними.
«Від початку повномасштабного вторгнення мільйони українців відчули на собі наслідки війни та потребують комплексної підтримки — соціальної, гуманітарної, правової, психологічної. Опинившись у відносній безпеці, вони відчувають себе розгубленими та часто просто не знають, як і куди звернутися по фахову безоплатну допомогу. Платформа допомоги врятованим має полегшити їм доступ до перевірених сервісів та ініціатив», - сказала Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.
Надалі онлайн-майданчик буде масштабуватися та удосконалюватися. У найближчих планах — додаткові розділи із сервісами, що працюють для розвитку та освіти дітей. Платформа також надаватиме доступ до ініціатив, які допомагають українцям/кам знайти нову роботу, перекваліфікуватись та підвищити свій економічний потенціал.
«Така платформа є дуже потрібним інструментом як для громадян, так і для відомств, робота яких направлена на надання комплексної допомоги людям, постраждалим від війни», - зауважила заступниця очільника МВС.
Сьогодні на території України функціонують 5 Центрів допомоги врятованим у Києві, Львові, Дніпрі, Запоріжжі та Чернівцях, кожен з яких співпрацює з мобільними бригадами Нацполіції. Незабаром планується відкриття ще п’яти Центрів.