Аферист, прикинувшись співробітником державного митного складу, створив у соцмережах фейкові групи, де розміщував оголошення про “конфісковані” товари. Від покупців він брав передоплату, а потім блокував їх. Наразі фігуранту повідомлено 21 підозру за фактом шахрайства.
В Умані шахрай обдурив на близько 100 тисяч гривень людей, які хотіли купити комп’ютерну техніку, автомобілі та інший «конфіскований» товар.
“Продавець” переконував покупців, що товар наявний на державному митному складі, а сам він є його співробітником.
В оголошеннях, які розміщував у соціальних мережах, аферист обіцяв людям ціну нижче за ринкову. Та отримавши передоплату, зловмисник блокував покупців і більше не виходив із ними на зв’язок. Відтак у шахрайську пастку потрапили понад два десятки осіб.
Працівники Управління карного розшуку Головного управління Національної поліції Черкаської області спільно з оперативниками Уманського районного управління поліції викрили шахрая. У нього вдома правоохоронці провели санкціонований обшук та вилучили компʼютерну техніку, чорнові записи й мобільні телефони, як речові докази у кримінальному провадженні.
З’ясувалося, що 39-річний уманчанин уже мав судимість та є підсудним за вчинені аналогічні злочини.
За фактом шахрайства слідчі, під процесуальним керівництвом Уманської окружної прокуратури, оголосили фігуранту 21 підозру за ч. 1 та ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Поліцейські ще перевіряють підозрюваного на причетність до інших подібних скоєних злочинів.
Відділ комунікації поліції Черкаської області