У таку шахрайську схему втрапив 46–річний житель села Підставки Золотоніського району. Його ошукали аферисти за допомогою месенжера, через який чоловік отримав повідомлення про грошову допомогу.
Перейшовши за посиланням на сайт банку для авторизації, до потерпілого зателефонував невідомий, представившись представником банку та запитав реквізити картки. Чоловік виконав усі вказівки незнайомця та повідомив усі дані своєї банківської картки. Після чого з картки зникли заощадження в сумі 61 тисяча гривень.
За даним фактом слідчі розслідують кримінальне провадження.
Поліцейські застерігають, що правопорушники роблять розсилку повідомлень в месенджерах, в соціальних мережах, за допомогою смс-повідомлень, де розповідають про виплату матеріальної допомоги. У повідомленні вказують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку. За посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей.
Якщо ви, заповнюючи заявку дійшли до розділу, де вас просять ввести дані банківської картки – зупиніться і вийдіть з даної сторінки, навіть, якщо вона нагадуватиме відомий сайт банку, чи іншої установи. Це так званий фішинг.
Пам’ятайте: беріть інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел; не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах; якщо ж фінансову інформацію розголошено, негайно зверніться до банку та заблокуйте картку, повідомте про випадок шахрайства поліцію.
Сектор комунікації поліції Черкаської області
