В умовах війни є ризики зростання домашнього насильства. Правоохоронці, державні та громадські організації активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян й створити вільний соціальний простір в якому “Всі свої”.
Щороку в Україні проводяться інформаційні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності в питаннях протидії домашньому насильству та прищеплення нетерпимого ставлення до будь-яких проявів насильства. Такий просвітницький захід сьогодні провели із тимчасово переміщеними особами, що приїхали до Черкас із зони активних бойових дій.
У заході взяли участь працівники Управління дотримання прав людини Національної поліції України, заступник начальника Управління превентивної діяльності, начальник відділу дільничних офіцерів поліції Олексій Прокопенко, представники «Капеланського патруля», регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Черкаській області Людмила Проценко, представники міської служби у справах дітей, соціальних служб та відділу організації надання безоплатної правової допомоги.
Зустріч відбулася в форматі комунікаційного майданчика, де кожен мав можливість познайомитися з представниками поліції, влади та громадських організацій, які в місті Черкаси надають допомогу тим, хто її потребує.
Під час заходу правоохоронці розповіли присутнім, як діяти в разі насильства, до кого звертатись та які ознаки вказують на нездорові відносини.
В Україні функціонує урядова гаряча лінія, яка надає психологічні консультації та підтримку постраждалим. Її номер-1547.
Також, в Telegram діє чат-бот MBC https://t.me/police_helpbot, який акумулює всю необхідну інформацію про домашнє насильство.
Якщо ви страждаєте від домашнього насильства, або є свідком цього явища - телефонуйте на лінію спеціальну лінію «102».
Не толеруйте домашнє насильство, йому немає виправдання!
Не мовчи. #ДійПротиНасильства
Сектор комунікації поліції Черкаської області