Про це заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко заявила під час стратегічної сесії присвяченій психічному здоров’ю та психосоціальній підтримці дітей і підлітків. Захід організований UNICEF Ukraine під егідою Олени Зеленської.
«Допоки в Україні триває війна, щодня тисячі маленьких українців переживають травматичні події Попри свій вік, вони показують себе активними членами суспільства, які, навіть відчувши на собі війну, допомагають іншим та сміливо долають труднощі. Проте пережитий досвід залишить невидимі травми у серці кожної дитини. Тому, коли ми говоримо про відновлення людського капіталу, особливу увагу варто приділяти психосоціальній складовій», - сказала Катерина Павліченко.
Заступниця міністра зазначила, що разом з колегами з інших міністерств, відомств та організацій було напрацьовано модель психологічної реабілітації для дітей, а також визначали, яка роль школи, батьків та громади у цьому процесі.
«Я зосередилася на безпеці дітей у школі, адже формування безпечного освітнього середовища – один з пріоритетних проєктів МВС України, і з початком широкомасштабного наступу цей напрямок набув особливої актуальності. В Україні зараз реалізуються багато ініціатив у сфері психічного здоров’я. Такі стратегічні сесії корисні тим, що об’єднують ці напрацювання, і дуже важливі тим, що ведуть до психічного зцілення українських дітей», - підкреслила Катерина Павліченко.