На Черкащині починають упровадження комплексу заходів для формування безпечного освітнього середовища. Про безпекові зміни у закладах освіти області розповів начальник сектору ювенальної превенції ГУНП в Черкаській області Євгеній Карнаушенко на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Нещодавно набрав чинності новий наказ, який затверджує Порядок раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклади освіти.
«Формування безпечного освітнього середовища — одне з пріоритетних завдань поліції. Цей проєкт передбачає створення алгоритмів дій у разі виникнення загрози для учасників освітнього процесу. Серед іншого, цим наказом впроваджено «паспорт безпеки» закладу освіти», — розповів Євгеній Карнаушенко.
В паспортах зазначатимуться відомості про заклад освіти, адміністрацію, команду реагування, характеристику місцевості в районі місцезнаходження закладу, інформацію про територію закладу та стан забезпечення засобами охорони.
Також, у закладах освіти при оповіщенні про напад або ризик нападу використовуються два спеціальні сигнали.
«Перший сигнал означає, що відбувається напад або є ризик нападу на заклад освіти — це короткі дзвінки, які повторюються п’ять разів із паузами. Другий сигнал повідомляє учасників освітнього процесу про проведення евакуації. Це довгий дзвінок — тривалістю 10-15 секунд», — роз’яснив Євгеній Карнаушенко.
Безпека дітей – незмінний курс роботи.
Ми знаємо, що робити далі заради безпеки дітей.
Відділ комунікації поліції Черкаської області